Kutay Kösem - Yeni Yıl ve Motivasyon
Kutay Kösem resmi web sitesi. Fotoğraf, Video, Bts ve Blog...
fotoğraf,fotoğrafçılık, fotografcilik,video,videography,photography,movie,sunum,ders,içerik,ankara,türkiye,turkey,awesome,canon,nikon,sony,fujifilm,pentax,mamiya,hasselblad,lubitel,youtube,instagram,facebook,twitterkutay,kösem,kosem,kutaykosem
21723
post-template-default,single,single-post,postid-21723,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive
 

Yeni Yıl ve Motivasyon

Yeni Yıl ve Motivasyon

Yeni yılın gelmesiyle birlikte tüm insanlar için yeni kararlar alma fırsatı doğuyor. Bu ister daha çok spor yapmak, ister rejime başlamak, ister daha çok gezmek, ister daha çok çalışmak olsun. Ama bana göre birşeylere başlamak için bir başlangıç noktası seçmek motivasyon eksikliğinden kaynaklanıyor. Yeni bir başlangıç noktasında değişiklik yapma düşüncesi, hedeflenen şeye bahane oluyor. Dolayısıyla gereken gerçek motivasyon eksik kalıyor ve dolayısıyla çok büyük çoğunlukla bu hedeflere ulaşılamıyor.

Gerçekçi hedefler koymak burada önemli nokta. Mesela eğer fotoğrafa, videoya başlamışsanız yeni yıl hedefiniz dünya çapında ün veya bu işten zengin olmaksa, başarısız olacaksınız.(bende 1-2 yıl ummuştum bunu, halen bir gelişme yok 😀 ) Eğer yeni yılda daha fit olmak istiyorsanız ama yılbaşı gecesi her tür abur cuburu kusana kadar yiyip deli gibi sarhoş olduysanız yeni yılda da pek bir şey değişmeyecek büyük olasılıkla.

Bu kadar karamsarlık yeter.

.

1996
fethiyevans

Yeni yılda bir değişiklik yapmak mı istiyorsunuz. O zaman ne uğruna uykusuz kalacağınızı, ter içinde kalacağınızı, yaşamınızdan fedakarlıklar yapacağınızı ve diğer sevdiğiniz şeylere daha az zaman ayıracağınızı iyi düşünmeniz lazım. Çünkü sanıyorum tüm büyük hedefler bu fedakarlıkları gerektirecek. Sizi mutsuzluğa sürükleyen şeyi mi değiştireceksiniz; O değişim sürecinin de kendi zorlukları ve mutsuzlukları olacağını unutmamalısınız. Ama eğer sectiğiniz, karar verdiğiniz değişim ve gelişimler doğru ise elde edeceğiniz sonuçlar ve sürecin ta kendisi bunun mükafatı olacaktır.

Tabiki tüm bunlar benim kişisel görüşlerim. Kişiden kişiye, karakterden karaktere değişecektir bu ihtimaller. Ama özetle söylemek istediğim, yeni yılda bir değişiklik yapacaksanız bu değişikliği gerçekten istediğinizden emin olun ki, tüm o yorucu süreç bile güzel bir anı olabilsin.

Ve tabi eklemeden geçemeyeceğim herkese sağlıklı ve mutlu seneler… 🙂

No Comments

Post a Comment