Kutay Kösem - Blog
Kutay Kösem resmi web sitesi. Fotoğraf, Video, Bts ve Blog...
fotoğraf,fotoğrafçılık, fotografcilik,video,videography,photography,movie,sunum,ders,içerik,ankara,türkiye,turkey,awesome,canon,nikon,sony,fujifilm,pentax,mamiya,hasselblad,lubitel,youtube,instagram,facebook,twitterkutay,kösem,kosem,kutaykosem
1815
page-template,page-template-blog-masonry,page-template-blog-masonry-php,page,page-id-1815,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Blog

4 Haziran 2018 Gündem Konuları

Gameboy kamerasıyla F1 çekimi
Modifiyeli makineler ile serin sensör
Time Dergisinin Drone’lu kapağı
Muhteşem Panoramik Drone Çekimi
Black Magic Pocket Cİnema Camera 4K
Fujifilm x-t100
Fujiden Muhteşem Güncelleme
Fujiden Rezalet Güncelleme
Fuji Düzeltecekmiş
Sigma 105mm f/1.4’ün Günahı belli oldu
Sony: sensörün ustasıyız gözlerinin hastasıyız diyor
Nik Collection’da Acı Haber
Magic Lantern Durmuyor
Üretilen Son Leica M3 ev-araba-tatil-böbrek fiyatına
Leica m7 Bitti :/
Canon Eos-1V de bitti 🙁
Fırından yeni çıkmış ramazan 70-200’leri

Teknik Sorular ve Ekipman Önerisi

Sanıyorum internet üzerinden en sık aldığım soru türü bu ikisi. Bir tanesine bilgim doğrultusunda cevap vermem olası iken, diğerine hiç bir şey demeyeceğimi peşinen belirtmeliyim.

Öncelikle neyi, neden cevaplamayacağımla başlayayım izninizle;

1.

“Şu bütçe ile şu ekipman mı?” “Şu makine mi bu makine mi?” “O lens mi bu lens mi?” “Bu ekipmandan şu ekipmana geçsem mi?” vb. sorulara kesinlikle cevap vermeyeceğim. Çünkü, hem bahsedilen tüm ekipmanları kullanmadığımdan sağlıklı bir değerlendirme yapmam mümkün değil, hem de kullanmış olsam bile sizin beklenti ve ihtiyaçlarınızı bilemeyeceğim, değerlendiremeyeceğim için sağlıklı bir şey demem mümkün olmaz.

Bu konuların en çok talep edilen şeyler olduğunu biliyorum ancak bu konular hakkında herkesin kendi araştırmasını yapması, Eğer araştırırken neleri göz önünde bulundurması gerektiğini bilmiyorsa öncelikli olarak onları öğrenmesi en doğrusu olacaktır.

Çünkü işin sonunda benim önerdiğim bir şeyi alıp memnun olmama ihtimaliniz var ki ben bunun vebalini almayacağım tahmin edeceğiniz üzere. İnternette bir çok kişi bu konularda konuşmaya, insanlara ekipman önermeye ahkam kesmeye çok hevesli, illaki bir başkasından bir fikir duymak istiyorsanız benim dışımdaki kaynaklara danışmanızı söyleyebilirim. Ancak dediğim gibi ideal olan bu değil, bu noktada ne yapacağınızın kararı size kalmış.

Özetle diyeceğim odur ki, Ekipman alımı değişimi veya seçimi konusuna bu bahsettiğim sebepler ile cevap vermeyeceğim.

 

2.

Gelelim diğer konuya, bana sormak istediğiniz diğer şeyler;

Gördüğüm kadarıyla bugünlerde en popüler iletişim mecrası instagram ve herkes oradan bir şeyler sormak istiyor. Ama günde 10+ dm ile teknik sorular alan birisi olarak bunun hiç ideal olmadığını ve tek tek herkese bir şeyler yazmanın benim açımdan hiç pratik olmadığını söylemek zorundayım. Aynı şey facebook sayfam için de geçerli. (tabi birde bu tarz şeyler için profilden ekleyenler var ki.. eh ne diyeyim onlara)

Bu noktada eğer benim düşünceme değer verip fikrimi almak istiyorsanız (yukarıdaki bahsettiğim konular haricinde tabiki) info (at) kutaykosem com ‘a mail atmak en garanti yöntem olacaktır. Oraya gönderilmiş mailleri hemen hemen her gün uygun vaktimde okuyup bilgim yettiğince cevaplamaya çalışıyorum.

 

Atışma Serisi

Fotoğraf çekmek hiç şüphesiz yaratıcılığımızı besliyor. Ama daha yaratıcı fotoğraflar çekmek içinde kendi yaratıcılığımızı daha ileriye taşımalıyız.READ MORE

Aletler

Bu canon 40D incelemesini ilk çıktığı zaman okuduğumu, izlediğimi hatırlıyorum.

“Böyle bir makinem olsa daha ne isteyeyim, her şeyi çekerim bunla!”

diye düşünmüştüm. READ MORE

Yeni Yıl ve Motivasyon

Yeni yılın gelmesiyle birlikte tüm insanlar için yeni kararlar alma fırsatı doğuyor. Bu ister daha çok spor yapmak, ister rejime başlamak, ister daha çok gezmek, ister daha çok çalışmak olsun. READ MORE